17 Náznakov a správanie muža, keď sa mu páči žena

Chcete odhaliť, či má dotyčný muž o vás záujem? Viem, niekedy je to naozaj ťažké, ale nezúfajte. Pripravili sme si pre vás najväčší zoznam nenápadných a podvedomých znakov, ktoré ho prezradia.

Tento článok už pomohol tisíckam čitateliek zistiť, ako muž prejavuje záujem o ženu a jednoznačne pomôže aj vám. Nech sa páči:

1. Snaží sa nadviazať a udržať očný kontakt

Niektorí ľudia považujú oči za akúsi bránu do duše. Keď sa však bavíme na tému lásky a vzťahov, očný kontakt je jeden z najdôležitejších signálov, ako odhaliť, že sa mu páčite.

Očný kontakt a vzájomná príťažlivosť idú väčšinou ruka v ruke. Keď sa na neho pozriete, snaží sa udržať očný kontakt? Pri rozhovore si všimnite, či sa vám nepozerá nielen do očí, ale aj na ústa alebo pery. Toto je ďalší dôležitý znak, že ho priťahujete.

Zlým signálom by bolo, ak pri rozhovore s ním sa pozerá po okolí, kontroluje mobil alebo hľadá niečo iné, čo by upútalo jeho pozornosť.

2. Snaží sa zistiť, či niekoho máte

Páni majú množstvo metód a trikov na zistenie, či ste voľná. Môže sa vás opýtať otázku typu kde máte priateľa alebo spomenúť komentár typu, baba ako ty predsa nemôže byť slobodná.

Priamu otázku typu: “Máš priateľa?” budete však počuť veľmi zriedkavo. Možno začne rozprávať veci typu: “Život je viac nudný, keď je človek single” alebo niečo na spôsob: “Nikoho nemám, tak som bol na kamarátovej oslave bez partnerky.”

Dôvodom, že vám rozpráva o tom, že je single, je to, aby ste mu to povedali aj vy. Ak mu náhodou spomeniete, že ste boli cez víkend na párty, môže ho zaujímať, či ste boli s frajerom alebo iba s kamošmi.

Možno je až taký zručný, že skúsi zistiť u vašich kamarátov, či máte priateľa. Je jedno, akú metódu použije. Ak to chce zistiť, je to veľmi dobrý znak, že má záujem.

Ak by ste sa mu nepáčili, vôbec by ho to nezaujímalo, verte mi.

3. Vypýta si vaše číslo

Viem, toto je už celkom očividný znak, že sa mu páčite. Musel som ho však zaradiť, lebo bez neho by tento zoznam nebol kompletný.

To, že si vypýta vaše číslo, znamená, že sa s vami bude chcieť neskôr spojiť a zorganizovať schôdzku. Potom, ako si vymeníte čísla, si všímajte, ako reaguje na vaše správy. Ak sa bude stále vyhovárať, že nemá čas, je to jasný signál, že záujem nemá.

Ak sa však bude aktívne podieľať na tom, aby ste spolu šli napríklad na kávičku, očividne má záujem. Takisto si všímajte, za ako dlho vám odpíše a aká dlhá je jeho odpoveď. Čím rýchlejšia a dlhšia odpoveď, tým je jeho záujem vyšší.

4. Je nervózny, keď je vo vašej spoločnosti

Keď je vo vašej prítomnosti, zvykne sa nervózne pousmiať? Potia sa mu ruky? Keď si všimne, že sa naňho pozeráte, tak okamžite uhne pohľadom? Všetko toto by sa dalo považovať za silný náznak záujmu.

Vo všeobecnosti muži nepociťujú nervozitu v prítomnosti žien, o ktoré nemajú záujem. Ak je vo vašej prítomnosti nervózny, je to vskutku dobrý znak. Znamená to, že mu veľmi záleží na tom, či spraví dobrý prvý dojem. Chce, aby sa vám zapáčil, a to si vyžaduje určité úsilie.

Správa sa hanblivo? Ak sa vo vašej prítomnosti hanbí, alebo sa mu začervená tvár, keď na vás upriami svoju pozornosť, je to jednoznačný signál záujmu. Chlapi sa v spoločnosti ostatných nezvyknú oddať pocitom hanby. Dôvod, že pociťuje hanblivosť je, že môže niečo stratiť, ak vás nezíska.

5. Nakloní sa k vám, keď rozprávate

flirtujuci par znaky

Keď má muž o vás záujem, snaží sa k vám dostať čo najbližšie. Je to úplne prirodzená reakcia. Ľudia sa zvyknú približovať k tým, ktorí sa im páčia a vzďaľovať sa od tých, ktorí sa im nepáčia. Takéto správanie máme všetci zakódované v našej DNA.

Ak sa mu páčite, nakloní sa k vám pri rozhovore aj keď je úplne zrejmé, že by vás počul aj bez toho. Možno sa bude snažiť vám niečo pošepkať, aby sa dostal ešte bližšie.

Nabudúce, keď budete v spoločnosti muža, o ktorom si myslíte, že prejavuje záujem, pozorujte jeho reč tela a správanie sa. Nakláňa sa k vám? Tvári sa, že vám nerozumie iba kvôli tomu, aby sa k vám mohol priblížiť?

Ak spozorujete takéto správanie, je tu vysoká pravdepodobnosť, že má dotyčný záujem.

6. Usmieva sa vo vašej prítomnosti

Úsmev je jeden z najpravdepodobnejších znakov, ktorý by ho usvedčil. Nepoznám muža, ktorý by si to neužíval v prítomnosti krásnych žien. Ak je v prítomnosti ženy, ktorá ho priťahuje, úsmev je zaručený a nedá sa zamaskovať. Je to podvedomá reakcia, nedá sa vedome ovládať.

Ak máte pocit, že je vo vašej prítomnosti vysmiaty a šťastný, je to dobrý znak. Jedným z overených trikov je povedať mu, že ste slobodná. Ak nahodí prirodzený úsmev, pravdepodobne má záujem.

Pátrajte po týchto charakteristikách úsmevu, ktorým prejavuje záujem:

 • Aký je jeho úsmev? Trvá dlhšie, ako zvyčajne? Ak má chlap záujem, zvykne byť jeho úsmev väčší a trvať dlhšie, ako 1 sekundu.
 • Úsmev príde bez toho, aby ste povedali vtip, alebo spomenuli nejakú vtipnú historku. Smeje sa preto, lebo je vo vašej prítomnosti alebo sa na neho pozriete.
 • Usmieva sa neustále. Neusmeje sa len raz, alebo dva krát za schôdzku. Úsmev badať neustále.

Dumáte nad tým a možno sa aj pýtate: Páčim sa mu? Ak sa usmieva, je to jednoznačný prejav záujmu a náklonnosti.

7. Zaujíma sa o veci, ktoré sa páčia aj vám

Keď sa zrazu začne zaujímať o veci, ktoré sú pre vás dôležité, ale predtým sa o ne vôbec nezaujímal, je to jeden z pozitívnych znakov.

Možno ho začne zaujímať rovnaká hudobná skupina alebo seriál na Netflixe, čo sa páči aj vám. Ak vám povie, že vaša obľúbená skupina sa chystá koncertovať vo vašom meste, snaží sa vám ponúknuť niečo, čo sa vám páči. Snaží sa vybudovať a spoznať spoločné záujmy, aby ste sa zblížili.

Ak ste mu spomenuli, že ste závislá na novom seriáli a zrazu sa oň začne zaujímať aj on, je to jasný signál. Snaží sa vám zapáčiť, snaží sa nájsť spoločnú tému, má o vás záujem.

8. Pýta sa detailné a osobné otázky

Muž, ktorý sa o vás zaujíma, sa chce o vás dozvedieť takmer všetko. K tomuto však bude potrebovať množstvo otázok. Bude sa pýtať na váš osobný život dúfajúc, že vás spozná a že medzi vami vznikne akési puto. Budú ho zaujímať podrobnosti o vašom detstve, rodine, cieľoch či obavách.

Týmto spôsobom sa môžete toho dozvedieť aj dosť o jeho inteligencii. Každý z nás je komplexná bytosť plná rôznych zážitkov, postojov a povahových čŕt. Pýtaním sa otázok sa snaží preniknúť do vašeho ja a spoznať vašu povahu.

To, že pokračuje v konverzácii a pýta sa vás na detaily zo svojho života znamená, že si užíva vašu spoločnosť a chce viac. Zároveň mu to dáva možnosť ukázať vám, že mu na vás záleží.

Zaujíma sa o vašu robotu? O vašu rodinu či výchovu? Spomína si na detaily, ktoré ste mu o sebe povedali v predchádzajúcom rozhovore? Ak ste odpovedali áno, má jednoznačne záujem.

9. Zámerne vás ignoruje

ignoracia

Hovoríte si: “Keď ma ignoruje, tak je to jednoznačný signál nezáujmu, však?” Nie je tomu tak. Možno je to tým, že sa snaží hrať na pána nedostupného. Mnoho chlapov si myslí, že ignorovanie im naženie body a tým vás dostanú.

A majú čiastočne aj pravdu. Dosiahnú tým to, že sa o nich zaujímate. Zároveň vás tým donúti konať, lebo sa bojíte, že ho stratíte a že stratí záujem. Možné však je, že vás ignoruje kvôli tomu, že nemá absolútne žiaden záujem. Rozdiel môžete spoznať na základe tohto pokusu:

Začnite sa s ním rozprávať a pozorujte jeho reakcie. Ak sa začne usmievať a je rád, že sa s vami môže rozprávať, je to jednoznačne dobrý signál. Je málo pravdepodobné, že bude pokračovať v taktike ignorovania aj pri takomto rozhovore.

Ak za nim prídete a on nemá záujem, nebude sa usmievať, nebude rozvíjať konverzáciu a bude sa snažiť čo najskôr odísť, pokiaľ mu to dovolíte.

10. Žiarli, keď sa rozprávate s iným mužom

Žiarlivosť je veľmi silnou emóciou a je veľmi ťažké ju ovládať. Ak spozoruje, že sa rozprávate s iným mužom, začne vás sledovať. Chlapovi, ktorý by o vás nemal záujem, by to bolo úplne jedno.

Ak pri najbližšom rozhovore vyzerá byť rozčúlený alebo neistý, pravdepodobne žiarli. Nebojte sa, stačí, že budete signalizovať záujem podmanivým úsmevom a príjemným rozhovorom. Istotne sa žiarlivosť vytratí a bude to na dobrej ceste.

Niektorých mužov však môže žiarlivosť motivovať k činnosti. Môžu si myslieť, že strácajú šancu, a tak sa rozhodnú pre razantný krok. Prejavia svoj záujem a budú sa chcieť zapáčiť. Iní to však môžu nakoniec aj vzdať, čiže narábajte so žiarlivosťou opatrne, je to dvojsečná zbraň.

11. Napodobňuje vás zrkadlením

Podľa Vana Edwardsa, zrkadlenie je keď “niekto nenápadne kopíruje vašu reč, alebo spôsob reči či neverbálnu komunikáciu.”

Tvrdí, že verbálne a neverbálne znaky zrkadlenia sú nasledovné:

 • Pozerá sa na vás partner celým svojim telom? Je to vtedy, keď jeho hlava, hrudník a prsty sú otočené presne oproti vám.
 • Napodobňuje vás pri státí alebo sedení?
 • Napodobňuje tón a intenzitu vášho prejavu?
 • Používa rovnaké slová, ako vy?
 • Smeje sa vtedy, keď aj vy.
 • Ak sa napijete, napije sa aj on.

Snažte sa odpozorovať spôsob jeho správania, keď ste spolu. Ak zistíte, že napodobňuje vaše správanie, je to jednoznačne dobrý znak a má o vás záujem.

12. Snaží sa vás kontaktovať na sociálnych sieťach

Ak sa vás snaží kontaktovať online či už je to prostredníctvom Facebooku, Instagramu alebo nejakej online zoznamky, je to dobrý signál. Ak si s ním píšete, venuje vám svoj čas a tým prejavuje záujem.

Aj tu sa však dá popáliť. Dávajte pozor, aby vám neposielal len jednoslovné odpovede. Ak sa to deje, je vysoká pravdepodobnosť, že vás nechce spoznať tak, ako vy jeho. Znamená to, že nemá o vás záujem.

Ak vidno, že do svojich odpovedí dáva veľa energie a odpovedá v pomerne krátkom čase, dáva do toho svoju energiu a svoj voľný čas. Toto je správanie, ktoré signalizuje záujem z jeho strany. Ak vám zvykne napísať ako prvý, situácia je tým pádom ešte lepšia.

Ak vám napíše pred spaním, je to tutovka a má o vás vážny záujem.

13. Nečumí každú chvíľu na mobil

Poznáte to. V dnešnej uponáhľanej dobe je takmer každý z nás prilepený na obrazovku mobilu. Ak sa vám muž venuje, nepozerá si každú chvíľu mobil, alebo ho úplne odloží a vypne zvonenie, je to jeden z jasných signálov záujmu.

Ak naopak robí všetko preto, aby ho mal neustále pred sebou a rieši každú notifikáciu, je to znak nezáujmu. Možno poslal kamošovi správu, nech mu zavolá s nejakou výhovorkou, aby mohol schôdzku čo najskôr opustiť.

Keď má chlap o vás záujem, bude vám venovať svoju pozornosť a mobil bude ignorovať. Ak spozorujete takéto správanie, ste na dobrej ceste.

14. Robí si z vás srandu

Ak si z vás robí srandu alebo si vás doberá, jednoznačne zbystrite pozornosť. Je to doberanie hravé či priateľské? Ak ste odpovedali na túto otázku áno, je to znak príťažlivosti. Tento znak by ste si mali hlavne všímať, ak sa jedná o mladšieho kolegu.

Ak si doberá každú babu v kolektíve, tak je to jeho normálny štýl komunikácie. Ak si doberá iba vás, je tu šanca, že má záujem. Je iba jeden dôvod, keď muž chce získať pozornosť ženy, a tým je príťažlivosť.

Ak sa vás pri tom aj dotýka alebo sa usmieva, tak je to ešte lepšie. Málokto vie, že toto je v skutočnosti jeden z nenápadných náznakov, že sa mu páčite.

15. Chváli vás a dáva komplimenty

Ak vám muž udelí kompliment, je to znak toho, že si vás všíma, že sa mu na vás niečo páči. Samozrejme je veľké množstvo mužov, ktorí vám povedia sladké rečičky, len aby sa vám dostali do nohavičiek.

Ak o vás však má skutočný záujem, začne si všímať nenápadné maličkosti. Možno vám pochváli vaše charakterové črty, alebo vám pochváli novú farbu vlasov.

Ak si všimol zmenu, znamená to, že vám venuje svoju pozornosť a pravdepodobne sa mu páčite. Mnoho chlapov však nemá ani poňatia, ako dať žene primeraný kompliment a tak sa snažte zachytiť všetko, čo by sa mohlo podobať na pochvalu. Ak nechváli druhé ženy vo vašom okolí ale iba vás, je to silný signál.

16. Pomôže vám, keď potrebujete

Ak sa vám rozhodne pomôcť ten príťažlivý mladý muž z posilňovne pri sťahovaní alebo inej fyzicky náročnej činnosti, pravdepodobne má na vás zálusk. Ak vám chce z ničoho nič pomôcť bez toho, aby ste mu niečo sľúbili, snaží sa vám zapáčiť sa.

Ak vám okrem toho požičia nejakú knihu alebo DVD, snaží sa vytvoriť si možnosť na opätovný kontakt. Pravdepodobne mu budete chcieť knihu vrátiť, potom sa možno stretnete na káve, alebo si pôjdete pozrieť film a ďalej už viete, ako to bude pokračovať.

Chlapi sú známi tým, že chcú vyriešiť problém. Ak sa mu budete na niečo sťažovať a páčite sa mu, ochotne vám pomôže. Chce byť tým jediným, ktorý vás zachráni z neželanej situácie.

17. Má na vás zálusk váš kolega?

V práci je zložitejšie rozpoznať, či je kolega iba priateľský, alebo sa snaží o jemný flirt. Vo všeobecnosti sa v práci záujem moc neukazuje, keďže odmietnutie môže spôsobiť množstvo trápnych situácií v budúcnosti.

Možno sa snaží zistiť, či o neho máte záujem iba takým jemným spôsobom a vysiela nenápadné náznaky, že sa mu páčite.

Pozrime sa na 7 signálov, že sa páčite vášmu kolegovi:

 1. Často sa pri vás zastaví na krátky rozhovor
 2. Robí si z vás srandu
 3. Zdá sa vám, že s vami flirtuje
 4. Snaží sa byť vo vašom okolí
 5. Snaží sa byť vtipný
 6. Chce vám pomôcť s vašou prácou
 7. Keď je vo vašej prítomnosti, tak sa správa zvláštne

Zhrnutie na záver

Ak ste sa dočítali až sem, mali by ste mať pomerne dobrú predstavu o signáloch, že sa mu páčite. Poďme si dať na záver ešte krátku rekapituláciu, ako spoznať záujem muža:

 • Snaží sa nadviazať a udržať očný kontakt
 • Snaží sa zistiť, či niekoho máte
 • Vypýta si vaše číslo
 • Je nervózny, keď je vo vašej spoločnosti
 • Nakloní sa k vám, keď rozprávate
 • Usmieva sa vo vašej prítomnosti
 • Zaujíma sa o veci, ktoré sa páčia aj vám
 • Pýta sa detailné a osobné otázky
 • Zámerne vás ignoruje
 • Žiarli, keď sa rozprávate s iným mužom
 • Napodobňuje vás zrkadlením
 • Snaží sa vás kontaktovať na sociálnych sieťach
 • Nečumí každú chvíľu na mobil
 • Robí si z vás srandu
 • Chváli vás a dáva komplimenty
 • Pomôže vám, keď potrebujete

Tak čo poviete, pomohol vám článok odhaliť pravdu? Neváhajte sa podeliť o Vaše skúsenosti v komentároch.

Prečítajte si tiež na Lajfster.sk:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by sa vám páčiť