Cucflek – Ako ho urobiť či ako sa ho zbaviť

Kto by nepoznal to bájne znamienko lásky, zvané cucflek? Nie je to len záležitosť teenagerov, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Je to predovšetkým prejav vášne a značnej sexuálnej príťažlivosti.

V dnešnom článku sa dozviete všetko to, čo ste chceli vedieť o cucfleku, ale nemali ste sa koho opýtať. Pripravili sme pre vás najkomplexnejší článok, aký kedy vznikol na tému ako spraviť znamienko lásky. V druhej časti článku sa dozviete tipy, ako sa zbaviť cucfleku a iné zaujímavosti.

Čo je to cucflek

Cucflek je tmavo červená až fialová modrina, ktorá vznikla na základe intenzívneho satia, prípadne hryzením. Najľahšie sa cucflek spraví na miestach s tenkou a citlivou pokožkou, ako sú krk, dekolt, ramená alebo hruď.

Najčastejšie ho však vidno na krku, kvôli ľahkému prístupu a veľkej viditeľnosti. Ak sa vám partner prisaje na miesto s tenkou a citlivou pokožkou, tlakom poškodí podkožné cievy, z ktorých unikne malé množstvo krvi. Čím väčšia intenzita satia, tým väčší cucflek.

Keď sa tieto miesta s únikom krvi pospájajú, vznikne modrina – cucflek. Z vlastnej skúsenosti asi viete, že modrina časom mení svoju farbu. Najprv je červená, neskôr tmavo fialová až kým sa nezmení na žltú farbu a nevybledne.

Poučné video v anglickom jazyku

Prvým dôležitým bodom je opýtať sa partnera, či s tým súhlasí. Niečo takéto ale zabíja vášeň, však? Cucflekom si chce partner označiť svojho partnera, chce ním povedať, že tento “objekt” je zadaný.

Potom partnera začnite jemne bozkávať v oblasti krku, neskôr môžete intenzitu postupne zvyšovať a keď partner nebude protestovať, prejdite do “útoku”.

Najlepšími miestami na cucflek sú miesta s tenkou a jemnou pokožkou ako napríklad krk, šija, jemná koža na vnútornej strane stehna alebo v oblasti kľúčnej kosti.

Keď už máte vyhliadnuté miesto, jemne pootvorte pery a prisajte sa. Pery by ste mali mať pootvorené v tvare písmena O, satie by malo trvať aspoň 30 sekúnd. Dbajte nato, aby bol podtlak dostatočnej intenzity, ináč sa cucflek nepodarí.

Ak ste správne postupovali, do 10 minút by ste mali vidieť výsledok vašej tvrdej práce. Farba by mala byť zo začiatku ružová a časom by mala naberať na intenzite, až kým nebude tmavo fialová.

Ak chcete vidieť brutálnu zbierku fotiek cucfleku a inšpiráciu na miesta, kde ho urobiť, určite si pozrite tento odkaz na Pintereste alebo aj tento odkaz, kde je 85 fotiek, či nasledujúci link, kde je ich cca 50.

Video ako sa robí cucflek v anglickom jazyku

Ešte stále máte pochybnosti o tom, ako urobiť cucflek tak, aby ste si úspešne označkovali partnera pred celým svetom? Tak potom si určite prečítajte tento prínosný článok v českom jazyku, sú tam aj ilustrácie postupu.

Alebo si prečítajte túto českú diskusiu plnú užitočných tipov, prípadne zaujímavé články z ostatných webov na Slovensku:

Ako schovať cucflek

Maskovanie cucfleku pomocou makeupu je jednou z najpoužívanejších metód na celom svete. Cieľom je prekryť ho až do času, kým sa nezačne hojiť a je menej viditeľný.

Treba začať s podkladovou bázou, ktorá makeup zafixuje. Ďalším krokom bude aplikácia korektoru. Jednu vec si však musíte uvedomiť. Cucflek je modrina, ktorá časom mení svoju farbu. K tomu treba prispôsobiť farbu korektoru aby ste dosiahli dokonalé prekrytie.

Na rozličné farby cucfleku musíte použiť špecifický korektor:

  • Fialovo-červený cucflek: Korektor so zeleným odtieňom
  • Čierno-modrý cucflek: Korektor s červeným alebo oranžovým odtieňom
  • Zeleno-žltý cucflek: Korektor s fialovým odtieňom

Zakončite to korektorom, ktorý sa zhoduje s prirodzenou farbu vašej pokožky.

Na schovanie cucfleku môžete využiť aj kúsky z vašeho šatníka, ako napríklad šál alebo dlhší rolák. Ak ste dievča, máte výhodu dlhších vlasov na prekrytie.

Poslednou možnosťou môže byť náplasť, ktorou prekryjete postihnuté miesto.

8 Tipov, ako odstrániť cucflek

1- Použite ľad alebo studenú lyžičku

Ako prvú metódu musíme spomenúť použitie ľadu alebo studenej vychladenej lyžičky. Chlad spôsobuje to, že sa stiahnu jemné cievky v okolí cucfleku a tým pádom sa zabráni vytvoreniu modriny.

V prípade ľadu ho priložíme čo najskôr na postihnuté miesto, necháme ho 10 minút pôsobiť na mieste s cucflekom, potom ľad schováme a opakujeme každé 2-3 hodiny až kým cucflek nezačne blednúť.

Pre lepšie zvládnutie chladu odporúčame vložiť ľad do látkovej vreckovky alebo uteráku.

Ak chcete použiť lyžičku, stačí keď ju vložíte do mrazničky na 8 až 10 minút a následne jemne masírujete postihnuté miesto po dobu ďalších 10 minút.

2 – Využite teplo pre lepšie hojenie

Ak aj po 48 hodinách nevidíte nejaké zlepšenie, môžete použiť silu tepla na urýchlenie hojenia. Účinok tepla spočíva v tom, že zlepšuje cirkuláciu krvi v postihnutej oblasti, čo má za následok urýchlenie hojenia.

Stačí, že namočíte vreckovku alebo uterák do teplej vody, najlepšie takej, ktorá ešte nevadí pokožke. Potom držte vreckovku na postihnutom mieste, najlepšie 10 minút niekoľko krát denne.

Celý tento proces by mal urýchliť hojenie a je dosť možné, že po 48 hodinách už nebude po cucfleku ani stopy. Nezabudnite aplikovať aj nižšie uvedené tipy.

3 – Nezabudnite na masáž

O masážach je známe, že stimulujú cirkuláciu krvi a tým pádom živín na postihnuté miesto ale aj pomáhajú uľaviť od bolesti. Jemná masáž cucfleku počas 5-tich minút niekoľko krát za deň môže pomôcť zhojeniu a vyblednutiu modriny.

Základom je však tlak, ktorý je tak akurát. Ani príliš jemný a ani príliš silný, lebo by mohol situáciu ešte viac zhoršiť. Ak chcete experimentovať, môžete pridať zriedený mätový esenciálny olej, ktorého aktívna látka mentol zlepšuje prekrvenie postihnutého miesta.

4 – Použite gél z Aloe vera

Aloe vera je viac ako obyčajná rastlina, ktorá je užitočná pri popáleninách. Gél s obsahom extraktu z rastliny Aloe Vera alebo samotná rastlina má zásadný vplyv na zápal, opuch a bolesť.

Naneste malú vrstvu na postihnuté miesto a nechajte pôsobiť zhruba 10 minút. Ak gél spôsobuje podráždenie, ihneď ho odstráňte z postihnutého miesta.

Majte však na zreteli, že aj keď nanesiete krém s obsahom Aloe vera 2 krát denne, nezaručí Vám to okamžité zahojenie. Cucflek je predsa len modrina, ktorej hojenie môže trvať od 2 do 14 dní v závislosti od rôznych faktorov.

5 – Použite banánovú šupku

Ďalším netradičným tipom na odstránenie cucfleku je použitie banánovej šupky. Áno, počuli ste správne. Banánová šupka je plná vitamínov, nutrientov a antioxidantov, ktoré môžu mať upokojujúci účinok na pokožku.

Viac o nutričnom profile banánovej šupky sa dozviete tu.

Ako použiť šupku? Jednoducho ošúpte banán, odoberte šupku a vnútornou stranou masírujte postihnuté miesto cca 15-30 minút alebo až kým šupka úplne nezhnedne. Cucflek samozrejme hneď nezmizne, ale zahojiť by sa mal rýchlejšie.

Tento proces môžete opakovať 2 až 3 krát za deň.

6 – Použite Arniku horskú

Arnika horská je bylina, ktorá rastie v niektorých častiach východnej Ázie, v Európe, v USA či Kanade. Jej účinky poznali už naši predkovia a používali ju proti bolesti, opuchom a modrinám.

Arnika sa predáva vo forme krému, gélu alebo ako homeopatikum. Štúdia uskutočnená v roku 2010 potvrdzuje, že má liečebné účinky pri hojení modrín a krvných podliatín, ale koncentrácia musí byť viac ako 20 percent tejto byliny.

Keď chcete kúpiť gél alebo krém, je dobré zaobstarať si taký, čo má najmenej 20 percentný podiel tejto byliny. Opuch z cucfleku by sa mal postupne zmenšiť a modrina by mala časom ustúpiť.

7 – Vitamín C

Naše telo potrebuje vitamín C na tvorbu kolagénu. Kolagén je nevyhnutný pre správne hojenie rán, pre zdravú pokožku, chrupavky či cievy.

Nedostatok vitamínu C, inak povedané skorbut, sa dnes už tak často nevyskytuje, ale môže spôsobovať horšie hojenie rán a častú tvorbu modrín. Môžete skúsiť použiť na postihnuté miesto krém s vitamínom C , čo by mohlo prispieť k rýchlejšiemu zhojeniu.

Ďalšou možnosťou je zvýšiť príjem ovocia a zeleniny, ktoré obsahujú tento vitamín:

  • citrusové ovocie ako pomaranč či grapefruit
  • kiwi
  • brokolica
  • rajčiny
  • paprika
  • šípky
  • kapusta

Poslednou možnosťou je siahnuť po doplnkoch s vitamínom C. Môžete ich kúpiť v každej dobrej lekárni alebo na internete.

8 – Vitamín K

Vedeli ste, že vitamín K je dôležitý pre správnu zrážanlivosť krvi a hojenie rán? Ak máte nedostatok tohto vitamínu, zvyšuje sa šanca na tvorbu modrín a nepríjemného krvácania.

Vitamín K obsahujú tieto potraviny:

  • listová, zelená zelenina ako špenát, kel alebo brokolica
  • čučoriedky, hrozno alebo figy
  • mäso, mlieče výrobky alebo vajcia

V roku 2002 bola uskutočnená štúdia, ktorá skúmala efekt krému s vitamínom K u pacientov po laserovom odstránení žiliek na tvári.

Pacienti, ktorí aplikovali krém s vitamínom K na postihnuté miesto, mali menšie začervenanie a výskyt modrín oproti pacientom, ktorí použili krém s placebom.

9 – Použite zubnú pastu s mätou a fluórom

Poslednou, trocha netradičnou metódou je použitie zubnej pasty s vyššie uvedenými ingredienciami. Pasta by mala zlepšiť prekrvenie v danej oblasti a urýchliť hojenie.

Naneste tenkú vrstvu na miesto s cucflekom, nechajte pôsobiť maximálne 20 minút, ak začnete mať nepríjemný pocit, tak ju čo najskôr odstráňte. Postup môžete opakovať nanajvýš 2 krát za deň.

V prípade, že zbadáte začervenanie, postup so zubnou pastou už viac neopakujte.

Ako sa hojí cucflek?

Cucflek by mal zmiznúť do 1 až 2 týždňov v závislosti od toho, ako veľmi sa poškodila pokožka pri satí. Tmavá modrina, čo je v skutočnosti uniknutná podkožná krv, sa musí rozložiť a absorbovať späť do tela.

Cucflek bude meniť farbu počas toho, ako sa bude hojiť:

  1. Prvým štádiom je, že cucflek začne ako červený fľak na pokožke. Toto sa deje kvôli unikajúcej krvi, ktorá pochádza z poškodených ciev.
  2. V priebehu 1 až 2 dní začne cucflek tmavnúť kvôli zmenám vo farbe hemoglobínu v krvi. Hemoglobín je bielkovina bohatá na železo, ktorá prenáša kyslík a je zodpovedná za červenú farbu krvi.
  3. V dňoch 4 až 5 by sa mal začať cucflek postupne strácať.
  4. V rozmedzí 1 až 2 týždňoch by mal cucflek nabrať žltú farbu alebo sa úplne zahojiť.

Je cucflek nebezpečný?

Vo všeobecnosti je cucflek považovaný za neškodný, aj keď sa objavili správy, že po cucfleku niekto umrel alebo dostal menší infarkt z krvnej zrazeniny.

17 ročný chlapec Julio z Mexico City zomrel na následky infarktu, ktorý bol podľa lekárov vyvolaný cucflekom od jeho priateľky. Viac informácii nájdete na HuffPost.com

V roku 2010 sa objavil na Novom Zélande prípad 44 ročnej ženy, ktorú museli odviezť do nemocnice kvôli strate schopnosti ovládať ruku. Keď ju lekári skúmali, zistili, že utrpela menší infarkt z krvnej zrazeniny, ktorá bola spôsobená cucflekom.

Cucflekom sa dokáže preniesť dokonca aj herpes. Ak má váš partner viditeľný herpes na pere, je vysoko pravdepodobné, že cucflekom ho získate aj vy.

Dokedy by mal cucflek zmiznúť

Cucflek by mal zmiznúť maximálne do 2 týždňov. Ak je modrina viditeľná dlhšie, je tu podozrenie na anémiu a nedostatok železa.

Ľudia s tenšou a citlivejšou pokožkou sú náchylnejší na tvorbu cucflekov a obvykle musia rátať s dlhšou dobou hojenia.

Vedeli ste, že cucflek môže zanechať aj jazvu? Ide o veľmi zriedkavú situáciu, avšak keď si budete cucflek neustále chytať, ak sa bude stále opakovať na tom istom mieste, je tu šanca trvalej pamiatky.

Ak cucflek nezmizne do niekoľkých týždňov, radšej vyhľadajte lekára.

Cucflek dokáže odhaliť anémiu

Ak sa cucflek objaví okamžite čo i len po malom satí, je tu vysoká pravdepodobnosť, že trpíte anémiou a nedostatkom železa.

Ľahká tvorba modrín je symptómom chudokrvnosti, keďže chýba železo na zastavenie krvácania z prasknutých kapilár a ciev v koži.

Je nejaký prostriedok na okamžitú pomoc?

Bohužiaľ, neexistuje nič, čo by vám pomohlo okamžite odstrániť spomínaný cucflek. Najlepšie riešenie je prevencia, čiže ak s ním neviete vydržať 1 až 2 týždne, radšej sa do toho ani nepúšťajte.

Prečítajte si tiež na Lajfster.sk:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by sa vám páčiť